Aloe bitkileri

Aloe Bitkileri  Kediler için toksik olan aloe bitkileri bir çok evde saksı bitkisi olarak bulunmaktadır. ( Köpekler, kuşlar ve soğukkanlı hayvanlar için de toksiktir)  Toksikasyona neden olan aloe içindeki saponinlerdir.  Toksikasyon Belirtileri  İlk semptomlar 6 veya 12 saat sonra ortaya çıkabilir. *Kusma  *İshal  *İştah kaybı  *Titreme( nadir durumlarda)  *Letarji *Depresyon *İdrar renginde değişiklik ( kırmızı renkte idrar)  Kediniz zehirlenme belirtileri göstermese bile semptomlar birkaç saat veya günler sonraya ortaya çıkabilir. Kedinizin aloe bitkisi yendiğinden şüpheleniyorsanız en kısa sürede evcil hayvanınızı veteriner kliniğinine götürmelisiniz.

Aloe Bitkileri 

Kediler için toksik olan aloe bitkileri bir çok evde saksı bitkisi olarak bulunmaktadır. ( Köpekler, kuşlar ve soğukkanlı hayvanlar için de toksiktir) 

Toksikasyona neden olan aloe içindeki saponinlerdir. 

Toksikasyon Belirtileri 

 İlk semptomlar 6 veya 12 saat sonra ortaya çıkabilir.

*Kusma 

*İshal 

*İştah kaybı 

*Titreme( nadir durumlarda) 

*Letarji

*Depresyon

*İdrar renginde değişiklik ( kırmızı renkte idrar) 

Kediniz zehirlenme belirtileri göstermese bile semptomlar birkaç saat veya günler sonraya ortaya çıkabilir. Kedinizin aloe bitkisi yendiğinden şüpheleniyorsanız en kısa sürede evcil hayvanınızı veteriner kliniğinine götürmelisiniz.

Aloe bitkileri
Geçen Haftanın Kedileri