KHEDİ - Japanese Bobtail

Japanese Bobtail

lk olarak 1908 yılında Amerika’da Bobtail ırkı olarak tanıtılmışlardır. 1971’den beri Amerika’da bilinen bu ırk, Japonya’dan Amerika’ya hizmetliler tarafından getirilmiştir.
Gelişmiş ve öne doğru uzamış çene yapıları vardır.
.
Bir çok türe göre kuyruklarının çok kısa olması ise onları diğer kedilerden ayıran en büyük özellikleridir. Siyah, beyaz, kırmızı tüy renklerinde olanları vardır. Üç renkli olanlarına ise Mi-Ke denir.
.
Son derece akılcı,mantıklı tavırlaryıla dikkat çekerler, farelere karşı ilgilidirler. Ağızlarıyla kuş sesine benzer ilginç sesler çıkarabilirler. Temizliği seven bu kedilerin bakımına özen gösterilmelidir.

Sponsorlar
Derneğimiz 2017 Ocak ayında ''Kedi Hekimliği Derneği'' adıyla sürekli gelişen ve her gün daha da özelleşen sağlık ve tıp alanı gibi, biz Veteriner Hekimlerin de daha spesifik çalışmalar yapabilmesi hedefiyle "Kedi Hekimliği" alanına yoğunlaşmak, "Kedi"yi ve özellikle "Hekimliğimizi" kapsayan kısmını irdelemek, hem siz meslektaşlarımız hem de Veteriner Hekim Adayı öğrencilerimizin bu alandaki gelişimine katkı sağlayabilmek amacı ve heyecanı ile kurulmuştur.