KHEDİ - Abyssinian Kedisi

Abyssinian Kedisi

İngilizlerin bu ırkı geliştirme çabalarının sonucu olarak ortaya Abyssinianlar Afrika vahşi kedisine benzemektedir.
Diğer türlerle kıyaslandığında saf ve eski bir ırktır. Bazı yetiştiriciler bu ırkın Afrika'da görev yapan İngiliz askerlerinin getirdiği "Zula" isimli dişi bir kediden türediğini iddia eder. 1882 yılında bu ırk İngiltere'de tanındı. Ardından 1919’da Abyssinian Kedi Kulübü kuruldu ve Abyssinian ismi bu kedi ırkı için resmen kabul edildi.

Abyssinian türü oldukça zekidir, kuvvetli algılara sahiptir ve kolay eğitilir.Yetenekli, kendisine sürekli meşgul olacak bir şeyler bulabilen uyanık, kendisi istediği zaman iletişim kuran, sevgi dolu bir kedidir.

Sponsorlar
Derneğimiz 2017 Ocak ayında ''Kedi Hekimliği Derneği'' adıyla sürekli gelişen ve her gün daha da özelleşen sağlık ve tıp alanı gibi, biz Veteriner Hekimlerin de daha spesifik çalışmalar yapabilmesi hedefiyle "Kedi Hekimliği" alanına yoğunlaşmak, "Kedi"yi ve özellikle "Hekimliğimizi" kapsayan kısmını irdelemek, hem siz meslektaşlarımız hem de Veteriner Hekim Adayı öğrencilerimizin bu alandaki gelişimine katkı sağlayabilmek amacı ve heyecanı ile kurulmuştur.