KHEDİ - 24 Mayıs Viral KHEDİ Seminerimizi Gerçekleştirdik

24 Mayıs Viral KHEDİ Seminerimizi Gerçekleştirdik

24 Mayıs 2017 tarihinde Mercure Bosphorus İstanbul Otel’de “Viral Kedi-Semptomdan Tanıya Kedilerde Viral Hastalıklar” isimli seminerimizi beklenenin çok üzerinde bir katılımla gerçekleştirdik. Yönetim kurulu, Genç KHEDİ ve KHEDİ dergi gönüllülerinden oluşan ekibimiz ile misafirlerimizi karşıladık.

İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasından 90 Veteriner Hekimin katıldığı, üyelere ücretsiz olarak sunulan seminere olan ilgi planlananın üstündeydi. Seminerde Feline Corona Virus, Feline Parvovirus, Feline Leukemia Virus, Calicivirus, Herpesvirus gibi virüslerin yanısıra son günlerde dikkat çekmeye başlayan Bornavirus ve Morbillivirus’un etiyolojisi, klinik semptomları, laboratuar analizleri, tedavileri ve korunma yöntemleri üzerinde duruldu. Virolog Prof. Dr. Nuri Turan ve İç Hastalıkları uzmanı Dr. Onur İskefli, alışılmıştan farklı olarak, interaktif bir şekilde semineri gerçekleştirdi.

Seminer süresince ve bitiminde dinleyicilerden gelen sorularla daha da renklenen seminerimiz, 2017 sonbahar döneminde İzmir’de tekrarlanma sözüyle sona erdi.

Sponsorlar
Derneğimiz 2017 Ocak ayında ''Kedi Hekimliği Derneği'' adıyla sürekli gelişen ve her gün daha da özelleşen sağlık ve tıp alanı gibi, biz Veteriner Hekimlerin de daha spesifik çalışmalar yapabilmesi hedefiyle "Kedi Hekimliği" alanına yoğunlaşmak, "Kedi"yi ve özellikle "Hekimliğimizi" kapsayan kısmını irdelemek, hem siz meslektaşlarımız hem de Veteriner Hekim Adayı öğrencilerimizin bu alandaki gelişimine katkı sağlayabilmek amacı ve heyecanı ile kurulmuştur.